Event & möten – Mer än bara en lokal
På Yuncture kliver du rakt in i ett av Göteborgs mest entreprenörstäta hus. Här samsas närmare 70 entreprenörer, innovatörer och bolagsbyggare under samma tak, vilket skapar en unik energi som smittar av sig på allt från styrelsemöten och workshops till större event och näverksträffar.
Vi tror att miljön spelar roll. Därför har vi skapat en plats som kombinerer professionella mötesytor med en varm och personlig atmosfär. Hos oss får du ett nära bemötande, flexibla lösningar och lokaler anpassade efter era behov – oavsett om ni planerar ett strategimöte för ledningsgruppen, en heldagskonferens eller ett event för upp till 100 personer. Kaffe, samtal och nya perspektiv kommer på köpet. Resten hjälper vi gärna till att lösa.
Vid eventuella frågor är du välkommen att kontakta oss på info@yuncture.com
Event-yta
Kostnad
Kostnad halvdag: 10 000 kr
Kostnad heldag: 18 000 kr
Kapacitet
Eventytan har kapacitet för evenemang upp till 100 personer.
Vad finns i eventytan?
LED-belysning i valfri färg, På Spåret-buren, Angränsande kök mm.
Egen Entré
Lokalen har en egen entré som ni kan skräddarsy för era gäster.
Scen för presentation
Lokalen är utrustad med scen, stolar och presentations- & ljudutrustning.
Mobil bar
Bar som är flyttbar så att ni kan anpassa lokalen efter era behov.
Gör din Bokningsförfrågan längst ner på denna sidan.
Eller skicka ett mail till nea@yuncture.com.
Nu kan du som företag hyra vår eventyta

Vi öppnar nu upp vår eventyta för externa aktörer att hyra. Förutom att vi bland annat besitter en bar, På Spåret-bur och högtalarsystem av högsta klass, så erbjuder vi även den unika möjligheten att som arrangör ”komma som du är”. Om önskemålet finns ansvarar vi nämligen för gästlistan, bestående av våra medlemmar och andra relevanta aktörer i startup- och innovationsmiljön. Annars finns givetvis möjligheten för er att skapa en egen gästlista. Oavsett hjälper vi dig gärna att forma ett event utifrån dina önskemål.


Event för nätverkande
Nu är det möjligt för dig som extern aktör att hyra vår lokal för ditt event. Vårt primära mål med upplägget är att eventet exponeras gentemot vårt nätverk. Men det finns även möjlighet för er att boka ytan för slutet sällskap. Varmt välkomna!
Halvdag: 10 000 kr
Heldag: 18 000 kr
